Встановлення альпінаріїв (альпійських гірок)

Замовити послуги чи отримати консультацію можна по телефону:
+380 67 310 75 40

Компанія "GreenUp!" створює альпінарії, виконуючи їх проектування, влаштування, озеленення. Альпінарій - кам'янистий сад, який імітує гірський пейзаж. Його влаштовують на невеликій височині або штучній гірці, використовуючи красиві валуни і булижники, декоративні рослини, хвойні дерева і чагарники. Альпійська гірка або галявина може бути розміщена в будь-якій частині території, але найефектніше такі композиції виглядають в поєднанні з водоймами: струмками, ставками, невеликими озерами.

Альпінарій Львів

Де розташувати альпінарій?

Місце для такої композиції вибирають на етапі ландшафтного проектування. Якщо ділянка вже упорядкована, створення альпійської гірки також цілком можливо. Такі кам'янисті сади розташовують:

  • - на природних ухилах або височинах ближче до їх верхніх точок;
  • - поруч з природними водоймами, на наявних схилах або з пристроєм штучної височини;
  • - поруч із штучною водоймою (ґрунт, який витягується з котловану при створенні водойми, використовують для створення насипної височини або укосу вздовж одного з берегів);
  • - в довільній точці ділянки, але з достатнім затінюванням (потрібно, щоб ґрунт краще зберігав вологу, не пересихав).

Влаштування і озеленення альпінарію

Після профілювання ґрунту і формування височини виконують укладання каменів, валунів, плит. Вони - основний елемент оформлення альпійської гірки. Для влаштування кам'янистих садів використовують:

  • - кам'яні плити. Укладаються шарами, формуючи тераси по всій висоті схилу. Інший варіант - створення пологих схилів без вираженого терасування;
  • - декоративні валуни: туф, вапняк, доломіт, піщаник. Краще вибирати пористий камінь - на ньому добре ростуть рослини. Окремі валуни з міцною і гладкою поверхнею можуть встановлюватися в якості акцентних елементів;

Щоб альпінарій виглядав гармонійно, природньо, краще використовувати камінь одного і того ж виду по всій площі схилу. Якщо при цьому важливо різноманітність, для альпійської гірки можна відбирати валуни або плити різних розмірів, форм, відтінків.

Для озеленення альпійських гірок використовують низькорослі рослини, характерні для гірської місцевості. Серед них - ломикаменю, незабудки, піретрум, тощо. Між камінням на нижніх ярусах можна садити ґрунтопокривні рослини, на задньому плані рекомендують розташовувати дерева середньої висоти або чагарники. Чим вище буде розташована рослина, тим краще вона повинна переносити посуху і яскраве сонце. На нижніх ярусах, навпроти, садять вологолюбні і тіньовитривалі види. Озеленення виконуються так, щоб рослини не закривали камені в складі композиції, а росли між ними.

Компанія "GreenUp!" створить на вашій ділянці альпінарій, підбере камені і рослини для нього, проведе земляні та посадочні роботи, забезпечить догляд за кам'янистим садом. Для замовлення послуг з влаштування альпінаріїв у Львові та Львівській області зв'яжіться з нами по телефону +380 67 310 75 40 або електронною поштою info@greenup.com.ua.

Зателефонуйте нам

+380 67 310 75 40

Залиште заявку та ми з вами зв'яжемось